Sekcja gimnastyczna

HARMONAGRAM ZAJĘĆ

WTOREK GODZ. 17.00 -Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących – IX Liceum Ogólnokształcące ul. Antoniuk Fabryczny 1 15-959 Białystok

CZWARTEK GODZ. 17.00 -Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących – IX Liceum Ogólnokształcące ul. Antoniuk Fabryczny 1 15-959 Białystok  ( SALA GIMNASTYCZNA)

 

SEKCJA GIMNASTYCZNA

Akademii piłkarskiej SUKCES

Nasze dotychczasowe doświadczenia pracy z dziećmi pozwoliły na stwierdzenie, że mimo najwyższych standardów oraz dbałości o jakość i atrakcyjność treningów piłkarskich, ograniczając się do piłki nożnej nie jesteśmy w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb ruchowych dzieci.

A ponieważ naszym nadrzędnym celem jest zachęcanie dzieci już od 3 roku życia do aktywności fizycznej stworzyliśmy autorski program dla nowej sekcji w naszej Akademii – SEKCJI GIMASTYCZNEJ.

Oferta tej sekcji dedykowana jest dla dzieci, które z różnych przyczyn nie odnajdują się w aktywności fizycznej skoncentrowanej wokół piłki nożnej.

W naturalny sposób zachęcamy do naszej sekcji dziewczynki ale nie tylko.

Zajęcia realizowane przez Sekcję gimnastyczną podtrzymują wszystkie cele i zobowiązania Akademii, jakie realizujemy w wiodącej dyscyplinie, jaką jest piłka nożna. Dostrzegamy jednak zróżnicowane potrzeby dzieci i oferujemy w tej sekcji trening stawiający zdecydowanie większy nacisk na:

  • indywidualizm,
  • samodzielność,
  • dyscyplinę.

Dlaczego gimnastyka?

Nasze doświadczenia pracy w Akademii pokazują, że atrakcyjność treningu sportowego jest bezpośrednio powiązana z atrakcyjnością dyscypliny na mistrzowskim poziomie, a gimnastyka artystyczna doskonale spełnia to kryterium.

Gimnastyka artystyczna jest jedną z najbardziej wszechstronnych i harmonijnych dziedzin sportu olimpijskiego. Aktywności fizycznej towarzyszy w niej rozwój elastyczności, poczucia rytmu oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Gimnastyka kształtuje m.in.:

  • prawidłową postawę ciała,
  • piękną sylwetkę,
  • plastyczność oraz elegancję ruchu.

Poprzez tę dyscyplinę sportu dziewczynki nabierają pewności siebie oraz wiary w swoje możliwości. Dyscyplina, systematyczność, dokładność i cierpliwość kształtowana podczas zajęć wpływają pozytywnie na przyjmowaną postawę fizyczną i emocjonalną w życiu codziennym.

Nasze treningi gimnastyczne to wszystkie te elementy ale podane w formie zabaw dostosowanych
do potrzeb małych gimnastyczek. Trening gimnastyczny naszej Sekcji zachęca do wysiłku, systematycznej pracy i radości ze zdobywania kolejnych sprawności.

Nasze obserwacje oraz doświadczenia pozwalają nam na stwierdzenie, że gimnastyka ma bardzo pozytywny wpływ nie tylko na rozwój fizyczny dziecka, ale również na rozwój psychiczny
oraz społeczny. Dziewczynki uprawiające tę dyscyplinę są śmielsze i odważniejsze, a co za tym idzie szybciej odnajdują się w grupie.

Gimnastyczki lepiej radzą sobie wśród rówieśniczek, są bardziej otwarte i samodzielne. Trening rekreacyjny w zupełności wystarcza by osiągnąć pozytywne i długofalowe rezultaty.

Wszystkie umiejętności zdobyte na treningach gimnastycznych pozostają do końca życia.

Nie ma znaczenia na jakim poziomie (rekreacyjnym czy wyczynowym) trenuje dziecko – najważniejsze to by robiło to z pasją!

Mamy świadomość rosnących apetytów sportowych naszych małych mistrzów, więc w każdej dziedzinie zapewniamy im możliwość przejścia na poziom wyczynowy.

W zakresie gimnastyki artystycznej Sekcja gimnastyczna naszej Akademii ściśle współpracuje
z głównym trenerem gimnastyki artystycznej Stowarzyszenia gimnastycznego Brawo Białystok
panią Julią Strekowicz, która w dotychczasowym dorobku trenerskim ma pracę z gimnastyczkami
z Białorusi, Rosji, Kazahstanu, Walii i Chin.

To właśnie Julia Strekowicz koordynuje programy treningowe i merytorycznie nadzoruje trenerów naszej Sekcji.

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu (45 minut). Treningi ukierunkowane na różne dyscypliny sportu oraz treningi koordynacyjne.

W zależności od liczby chętnych podział na grupy. Każda grupa będzie prowadzona przez doświadczonego i kwalifikowanego trenera.

 

                                                                            

 

 

 

AKADEMIA PIŁKARSKA SUKCES

15- 213 Białystok , ul. Mickiewicza 49

NIP: 542-271-35-93 , REGON: 200379097

tel. 889 – 996 – 676